top of page
  • Ahmet Anıl TUNÇ

ATG | Değişen Dünyanın Gelişen Ulaştırma Projesi Ankara Hızlı Tren Garı


 


Tacer Akustik Asma Tavan Ve Akustik Duvar Sistemler #yenilikyaratır


Ankara Hızlı Tren Garı (ATG) bir ulaşım altyapı projesinin ötesinde, modern mimari yaklaşımıyla ve kullanım konseptiyle kentsel bir merkez olarak tasarlanmıştır. Tacer Akustik Asma Tavan Sistemleri ile Ankara Hızlı Tren Garı (ATG) şık ve zarif olan akustik bir yapıya dönüşmüştür.Ankara Hızlı Tren Garı projesi, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yap işlet devret modeliyle 2013 yılında yapılan ihaleyle Cengiz-Limak-Kolin (CLK) ortaklığına verilmiştir. 2016 yılında hizmete giren Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı (ATG) bir gar olmanın yanı sıra mağazaları, restoranları, ofisleri, oteli ve otoparkı ile Ankara’nın yeni çekim merkezlerinden birisidir.Ankara Hızlı Tren Garı, günlük 50 bin yolcuya kadar hizmet verebilme kapasitesine sahiptir. Aynı anda 12 adet hızlı tren setinin yanaşabileceği 3 adet peron ve 6 adet demiryolu hattı bulunan proje, 194.460 m2 kapalı alandan ve zemin katlar dahil toplam 8 kattan oluşmaktadır. 134 odaya sahip Business otel ile seçkin mağaza karmasına sahip yapı, hızlı ulaşımın yanı sıra giyimden kozmetiğe, konaklamadan eğlenceye günün her saati ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Kapalı-açık toplam 1910 araçlık otopark hizmetlerinin verileceği Ankara YHT Garı, açık hava terasları, çocuk oyun alanı, atrium ve eğlence alanlarıyla farklı konseptleri tek çatı altında toplayan bir yapı haline gelmiştir.


Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, başkentin merkezinde yer alması sayesinde şehir içi ulaşım anlamında 400.000 Ankaralının yürüyüş mesafesinde ulaşabileceği konumdadır. Yapı yalnızca tren yolcularının kullanımına açık transit bir geçiş noktası olmaktan çıkarılmış, fonksiyonel özellikleri sayesinde de insanlara davetkar özellikler sunan rakipsiz bir lokasyona dönüştürülmüştür.


TACER AKUSTİK ASMA TAVAN SİSTEMLERİ


Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı projesi sürdürülebilir yeşil bir dünya konseptine de uygun olarak, doğa dostu ve geri dönüştürülebilir ürünler ile tasarlanmıştır. Yapı tasarımında kullanılan malzemeler, geri dönüştürülmüş malzemeler arasından seçilmiş ve bu malzemelerin alımı proje alanına yakın mesafelerden gerçekleştirilerek yerel malzemelerin kullanımı desteklenmiştir. Bu sayede nakliyattan kaynaklanan karbon salınımının azaltılması hedeflenmiştir.Tacer Asma Tavan Sistemleri için geliştirilen malzemeler sürdürülebilir doğa dostu, çevreye duyarlı ve yeşili koruyan ürünlerdir. *Çevre duyarlılığını temel alan Tacer Asma Tavan Sistemleri aynı zamanda insanı merkez alan güvenlik önlemlerini de ön planda tutarak yangına dayanıklı ürünleri ile Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nın misafirlerinin güvenliğini bir adım ileri taşımıştır.Tacer Asma Tavan Sistemleri ve Ürünleri ile bina içerisinde kullanılan yapı kimyasalları uçucu organik miktarı uluslararası kabullere uygun olan ürünlerden seçilmiş, bina kullanıcılarının sağlık ve konforuna katkıda bulunulmuştur.Tacer Asma Tavan Sistemleri montaj ve uygulama metotları sayesinde, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’ndaki rezonans ve titreşimler yüzünden oluşabilecek hasar en aza indirgenmiştir. Kullanılan tij, vida, kimyasal yapıştırıcı gibi montaj elemanları meydana gelebilecek rezonans ve titreşimlere göre tasarlanmış ve geliştirilmiştir.Tacer Asma Tavan Sistemleri ile Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı


Ankara Yüksek Hızlı Tren Garında üç farklı Tacer Asma Tavan Sistemleri kullanılmıştır. 20x100 Baffle Asma Tavan Sistemi, 40X100 Baffle Asma Tavan Sistemi ve Clip-in Metal Gizli Taşıyıcı Sistemi olmak üzere üç farklı Tacer Asma Tavan Sistemleri kullanılmıştır.


Tacer Baffle Asma Tavan Sistemleri, zarif ve modern çizgileri sayesinde hem mimari tasarımlara dekoratif bir katkı sağlamıştır, hem de fonksiyonel özellikleri ile aydınlatma armatürler ve havalandırma kanalları saklanarak birçok tasarım problemi çözülmüştür.
20x100 Baffle Asma Tavan Sistemi, 40X100 Baffle Asma Tavan Sistemi farklı mekanların farklı kullanımına göre çeşitlenmiş aynı sistemdir. İki sistemi birbirinden ayıran en önemli özellik mahalların fonksiyonu doğrultusunda tasarımı destekleyecek şekilde uygulanabilip, tasarımcının istediği mekânsal algı ve derinlik hissiyatının verilmesidir.Clip-in Metal Gizli Taşıyıcı Sistem


Clip-in asma tavan sistemleri farklı boyut, model ve perforasyon seçenekleriyle estetik, akustik ve fonksiyonel mekanlar yaratma olanağı sunmaktadır. Modüler yapısı sayesinde kolay, güvenli ve hızlı montaj imkanı doğurur. Farklı boyut ve perforasyon alternatifleri ile istenilen renklerde, farklı tasarımları hayata geçirme imkanı sağlayan Clip-in sistemler, yüksek akustik performans değerine sahiptir.
Baffle Asma Tavan Sistemleri kusursuz akustik ses performansı sağlamak için mükemmel bir seçim olurken, mekana şıklık ve estetiklik katmamıza da yardımcı olmaktadır.


Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’ndaki Tacer Asma Tavan Sistemleri, mekan atmosferinde hissedilebilir bir farklılık ve derinlik oluşturur. Mekan hacmini daraltmadan tavan yüksekliğini değiştiren Tacer Asma Tavan Sistemleri, panellerin farklı boyutlarda, farklı mesafelerde bir araya gelerek alternatifli tasarımlar elde etmenize imkan sağlar. Değişen dünyada, gelişen teknolojik ve mimari yaklaşımlar sayesinde, dekorasyon anlayışı sadece renkler, objeler ve mobilyalar ile sınırlı kalmamaktadır. Akustik ses performansı sunan, zarif ve modern çizgilere sahip olan Tacer Asma Tavan Sistemleri, bakış açımızı geliştiren estetik ve fonksiyonel tavan dekorasyonları ile kusursuz bir seçimdir.Her tasarım bir hayal ile başlar, başlayan her hayal Tacer Akustik Mimari Sistemler ile #yenilikyaratır.


Bakış Açınızı Değiştiren Tacer Akustik Asma Tavan Sistemleri! #yenilikyaratır

 

TACER | AKUSTİK MİMARİ

ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

AKUSTİK ASMA TAVAN VE DUVAR SİSTEMLERİ 

TACER |HEADQUARTERS

Esenboğa Yolu 22 km. Saracalar Mh. Kümeevler Sk. No:46 Akyurt / ANKARA

T: +90 312 399 25 45 F: +90 312 399 27 47

PK: 06750
2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page